Нещодавно закінчився конкурс проектів, поданих киянами в рамках бюджету участі. Проекти, які перемогли, будуть фінансуватися з міського бюджету. Зараз обрані проекти починають втілюватися в життя. На самому початку громадського бюджету було невідомо що з цього вийде. Наприклад, я не вірив в те, що можна змінити положення, яке розроблене КМДА в той час, коли вже подавалися проекти на конкурс. Але все вийшло — свої голоси за проекти віддали більше п'ятдесяти тисяч киян. Конкурс відбувся чесно та прозоро! Сьогодні я впевнений в тому, що всі проекти будуть реалізовані за кошти, які вже виділені з міського бюджету. Наступна реалізація - це вже справа техніки.

Насправді, в Києві відбувся дуже цікавий процес — мешканці самостійно розподілили частину бюджету міста. Ми це робили вперше і ми впоралися. Ми підтвердили свою спроможність разом працювати задля досягнення спільної мети, також стала реальністю плідна співпраця городян і влади.
Наступним кроком до взаємодії громадськості і влади необхідно долучати бізнес. Як не дивно, але це ще ніхто у світі не робив. У мене є тверде переконання, що все буде працювати ще краще, ніж під час реалізації громадського бюджету.
Ідея дуже проста: На самому старті проекту створюється коаліція громадських організацій, яка бере на себе функції управління цим процесом. Мешканці подають свої проектні пропозиції через громадські організації, які входять до коаліції. Громадські організації допомагають авторам проектів сформувати проектну команду і приймають участь у організації її роботи. Коли проект опрацьований і районна адміністрація підтвердила можливість його реалізації - проект подається на конкурс. Конкурс проводиться тільки для проектів, реалізація яких передбачена на території Оболонського району і результатами можуть скористатися всі мешканці району і міста. Реалізація проектів фінансується фондом, який наповнили комерційні структури і мешканці району.
Багато хто, з ким я спілкувався, задає питання — навіщо бізнес буде фінансувати реалізацію цих проектів. Як не дивно, але під час попереднього обговорення з бізнесовими структурами, вони висловлювали свою готовність вкладати кошти і ресурси в цей проект. Вони реально відчувають те, що бізнес може і повинен приймати участь у розвитку громадянського суспільства, вони відчувають свою відповідальність за це.
Сьогодні я нарешті отримав підтвердження Оболонської РДА на участь у цьому великому проекті. Днями будемо підписувати меморандум між коаліцією громадських організацій Оболонського району і Оболонською РДА.
Проект вже стартував!