У цьому році було прийнято Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” який докорінним чином змінює керування та утримання багатоквартирних будинків. На перший погляд — все добре. Закон визначив, що саме ми з вами є власниками будинків, зруйнував монополію держави на наше майно, означив процедури керування цим майном... З першого вересня ми стали законними власниками своїх домівок і можемо самі керувати не тільки своєю квартирою, але й спільно усім будинком. Багато гарного.

Але (завжди є але), цим же законом держава зняла з себе зобов'язання першого капремонту за рахунок попереднього власника. (зміни до закону України “про ОСББ”). Тобто, з червня місяця 2015 року при створенні ОСББ перший капітальний ремонт ми повинні будемо робити за власний рахунок. Хоча, ми самі винні, що не скористалися наданою можливістю. Також варто звернути увагу, що з першого січня 2016 року починає діяти норма, яка забороняє встановлювати тарифи на комунальні послуги, які будуть нижче економічно обґрунтованих тарифів.
Нам дали час до 1-го липня 2016 року визначитися з тим, як ми будемо керувати своєю власністю. Після цієї дати держава сама призначить компанію яка буде обслуговувати будинок і керувати нашою власністю від свого імені.
Здається, що не все так погано, але цей закон комерціалізує весь сегмент ЖКХ і ми будемо платити не тільки за утримання свого майна, а ще будемо платити гроші комусь у кишеню. Воно нам треба?

Пропоную почати кампанію для створення своїх керуючих компаній. А чому ні? Я впевнений, що серед сусідів ми знайдемо висококласних фахівців у всіх галузях — будівельників, електриків, сантехніків, менеджерів, юристів, бухгалтерів ... Також впевнений, що є можливість побудувати таку структуру, яка буде прозора та відкрита (це залежить виключно від нас самих). Також не маю сумнівів, до того, що ця компанія буде обирати саме тих виконавців, які найкраще підходять для виконання тих задач, які виникнуть у наших домах. Зробимо це?
Я мешкаю на Мінському масиві у Києві. Я буду це робити.
Долучайтесь! Разом ми це зробимо!

З Повагою,
Сергій Яригін.
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
+380(67)2437595

P.S.
Це не передвиборчі гасла. Я це буду робити не залежно від результатів виборів. Я хочу жити у комфортних умовах :)